SKOLESKEMA 2020 – 2021

3. klasse

 

 

MANDAG

TIRSDAG

ONSDAG

TORSDAG

FREDAG

08.15 – 08.40

Læsebånd

Læsebånd

Læsebånd

Læsebånd

Læsebånd

08.40 – 09.05

Morgensang

Morgensang

Morgensang

Morgensang

Morgensang

09.05 – 09.45

Dansk

Dansk MG

Dansk MG

Engelsk

Historie 3-4

09.45 – 10.25

KUNA

Musik

Dansk 

Dansk

Matematik MG

10.25 – 10.50

Pause m. frugt

Pause m. frugt

Pause m. frugt

Pause m. frugt

Pause m. frugt

10.50 – 11.35

Mat MG

KUNA

Engelsk

P-fag 3-5

Matematik

11.35 – 12.20

Dansk MG

KUNA

Matematik

P-fag 3-5

Dansk MG

12.20 – 12.50

Spisefrikvarter

Spisefrikvarter

Spisefrikvarter

Spisefrikvarter

Spisefrikvarter

12.50 – 13.35

Fortælling 3-4

Idræt 2-3

 

Musik

Dansk MG

13.35 – 14.20

Matematik

Idræt 2-3

 

 

 

14.20 – 15.05

 

 

 

 

 

Da: Mia    Da MG: Vibeke og Mia    Mat: Anne     Mat MG: Karsten og Anne    Idræt: Tinne  

Engelsk: Peter     Musik: Flemming     KUNA: Peter     Fortælling og historie: Mia 

P-fag: Flemming, Jenny

4. klasse

 

 

MANDAG

TIRSDAG

ONSDAG

TORSDAG

FREDAG

08.15 – 08.40

Læsebånd

Læsebånd

Læsebånd

Læsebånd

Læsebånd

08.40 – 09.05

Morgensang

Morgensang

Morgensang

Morgensang

Morgensang

09.05 – 09.45

Matematik

Dansk MG

Dansk MG

Musik

Historie 3-4

09.45 – 10.25

Dansk

Dansk

Matematik

Musik

Matematik MG

10.25 – 10.50

Pause m. frugt

Pause m. frugt

Pause m. frugt

Pause m. frugt

Pause m. frugt

10.50 – 11.35

Matematik MG

KUNA

Engelsk

P-fag 3-5

Matematik

11.35 – 12.20

Dansk MG

KUNA

Idræt

P-fag 3-5

Dansk MG

12.20 – 12.50

Spisefrikvarter

Spisefrikvarter

Spisefrikvarter

Spisefrikvarter

Spisefrikvarter

12.50 – 13.35

Fortælling 3-4

Engelsk

Idræt

Dansk

Dansk MG

13.35 – 14.20

 

 

 

KUNA

 

14.20 – 15.05

 

 

 

 

 

Da: Mia    Da MG: Vibeke og Mia   Engelsk: Mia    Mat: Karsten   Mat MG: Karsten og Anne

Musik og KUNA: Flemming     Idræt: Peter

Fortælling og historie: Mia          P-fag: Flemming, Jenny

 

5. klasse

 

 

MANDAG

TIRSDAG

ONSDAG

TORSDAG

FREDAG

08.15 – 08.40

Læsebånd

Læsebånd

Læsebånd

Læsebånd

Læsebånd

08.40 – 09.05

Morgensang

Morgensang

Morgensang

Morgensang

Morgensang

09.05 – 09.45

Dansk

Dansk MG

Dansk MG

 

Engelsk

09.45 – 10.25

Engelsk

Dansk

Musik

Matematik

Matematik MG

10.25 – 10.50

Pause m. frugt

Pause m. frugt

Pause m. frugt

Pause m. frugt

Pause m. frugt

10.50 – 11.35

Matematik MG

Engelsk

Musik

P-fag 3-5

Fortælling 5-6

11.35 – 12.20

Dansk MG

Historie 5-6

Dansk

P-fag 3-5

Dansk MG

12.20 – 12.50

Spisefrikvarter

Spisefrikvarter

Spisefrikvarter

Spisefrikvarter

Spisefrikvarter

12.50 – 13.35

Tysk

KUNA 5-6

KUNA

Matematik

Dansk MG

13.35 – 14.20

Matematik

KUNA 5-6

 

Idræt 5-6

 

14.20 – 15.05

 

 

 

Idræt 5-6

 

 

Da: Vibeke   Da MG: Vibeke og Mia   Tysk: Birthe   Matematik, idræt: Peter   

Mat MG: Karsten og Anne     Engelsk: Vibeke og Tinne     

Fortælling og historie: Birthe     Musik: Flemming      P-fag: Flemming, Jenny

KUNA: Peter og Flemming

 

 

Ferieplan 2020 – 2021 (nævnte dage inkl.)

Nyttige telefonnumre

 

SKOLEN                                        7578 1770

Sommerferie 2020:

Lørdag d. 27. juni – søndag d. 9. aug.

KB Skoleleder Karsten H. Berger

2859 6100

Efterårsferie:

Lørdag d. 10. okt – søndag d. 18. okt.

AA Anne A. Marx

2571 2327

Juleferie:

Lørdag d. 19. dec. – søn. d. 3. jan. 2021

FC Flemming Christiansen

2911 8544

Vinterferie:

Lørdag d. 13. feb - søn. 21. feb. 2021

MM Mia Riis Mortensen

2066 9050

Påskeferie:

Lørdag d. 27. marts – man. d. 5. april 2021

TM Tinne Ellebæk

2646 6879

St. Bededag:

Fredag d. 30. april – søn. d. 2. maj 2021

BH Birthe Haarmark

2673 3722

Kr. Himmelfartsdag + fridag:

Torsdag d. 13. maj – søn. d. 16. maj 2021

DB Dorte Bragt

7578 1430

Pinseferie

Lørdag d. 22. maj - man d. 24. maj 2021

VL Vibeke Lyhne

3020 7033

Grundlovsdag

Lørdag d. 5. juni 2021

PS Peter Sjøstedt

2840 1226

Sommerferie 2020

Lørdag d. 26. juni 2021

JB Jenny Bilberg

3030 6769